O nás

Firma s dlouhou tradicí

Jsme softwarová a poradenská společnost působící na trhu od roku 1990. 

Pomáháme našim zákazníkům při řešení specifických cílů v oblasti informačních systémů a rozvoji systémů řízení. Dodáváme funkční řešení, zahrnující dodávku softwaru, jeho realizaci a následnou podporu v provozu. 

V současné době patří k našim hlavním činnostem návrh, implementace a následný rozvoj a podpora specializovaných internetových a intranetových informačních systémů a systémových komponent postavených na platformě J2EE.

HISTORIE

Společnost vznikla v roce 1990 za účelem podpory uživatelů při zavádění a provozování informačních systémů, využívajících databázový systém IDMS pod operačními systémy OS/390, z/OS, VM, CMS, MVS, TSO aj. na velkých výpočetních systémech. 

Vzhledem k masivnímu rozvoji personálních počítačů v devadesátých letech se DATEX postupně přeorientoval na tvorbu ucelených integrovaných informačních systémů pro potřeby obecních úřadů a škol a účetních systémů včetně fakturace pro malé a středně velké firmy. 

Od počátku až do současné doby je hlavní náplní DATEXu poskytování služeb významným firmám především ve dvou oblastech. První se týká metodické a systémové podpory a druhá vývoje, údržby a dalšího rozvoje integrovaných informačních systémů včetně potřebných školení.